top of page

İptal ve İade Şartları

Ürünümü iade etmek istiyorum, ne yapmalıyım?


Tüketici, yalnızca mesafeli satışlarda (Telefon ve internet üzerinden yapılan satışlar) 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik gereği, hiçbir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin satın almış olduğu ürünü, teslim aldığı tarihten itibaren 14 gün içerisinde , ön bilgilendirme formunda ve sözleşme metninde yazılı olan usule uyarak iade edebilir veya değiştirebilir. Cayma bildirimi tarafımıza ulaştığı tarihten itibaren 20 gün içerisinde, ürüne herhangi bir hasar verilmemesi ve eksiksiz teslim edilmesi şartıyla, tercihinize göre ürünü iade alarak bedelini tarafınıza ödemeyi taahhüt ederiz. Ancak ürünlerin kullanılmamış olması veya zarar görmemiş olması gerekmektedir. Ticari veya mesleki amaçlarla hareket eden tüzel kişi ve / veya kişiler cayma hakkından ve cayma hakkından doğan hiçbir haktan faydalanamaz.

"Cayma bildirimini 0212 435 48 58 numarasına Whatsapp destek hattı üzerinden mesaj atarak veya info@semedis.com mail adresine bildirimde bulunarak yapabilirsiniz.”

İade ürünlerinizi önce whatsapp destek hattından bildirip ardından belirtilen iade numarıyla Yurtiçi Kargo ile ücretsiz geri gönderim yapabilir iade edebilirsiniz. Ürünü eksiksiz bir şekilde teslim etmenizi rica ederiz. ( ürünü iade etmeden önce firmamızla iletişime geçmeniz ve bilgi vermeniz gerekmektedir.)

Kurulum gerekmeyen ürünler, kullanılmamış olsa dahi tekrar orijinal satış paketi satılabilir özelliğini kaybetmemiş olmalıdır.(Açılmamış, Yırtılmamış,Ezilmemiş olmalı gereklidir.)

İade edilmek istenen ürün, satın alındığı andaki gibi kusursuz, eksiksiz ve orijinal kutusunda ambalajı/paketi açılmamış olmalıdır.

bottom of page